fbpx

У КІТЕРРІ підлітки можуть заробити реальні гроші. Справ у школі неміряно, і якусь роботу можна доручити учням.

Малярка. Першим підробітком у школі були малярні роботи влітку. Стіни у всіх класах були пошарпані і поплямовані після навчального року, їх треба було підфарбувати. І ми вирішили, що краще дамо дітям валика аніж наймемо когось на стороні. Платили 30 грн. за квадратний метр пофарбованої стіни). Діти заробляли по 300-500 грн. за 3-4 години. Для когось це були перші заслужені власноруч гроші). Таким чином ми обновили все приміщення.

З огляду на низьку кваліфікацію працівників, було трохи напряжно добитися якісного виконання. І ставку можна було б поставити нижчу.

IMG_20181120_152404IMG_20180731_120416

smm. КІТЕРРА, як і будь-який проект, має постійно публікувати новини на сайті та у фб. Деякі сташокласники цілком гідно справляються з smm.

 Сортуємо сміття’, автор Катя Воєвода, 10 клас

Помідорка або як встигати більше, автор Оля Лаврів, 8 клас

Оплата сторінки А4 – 40 грн. Пристойний допис із авторською фоткою тягне зазвичай на 100 грн.

Зрозуміло, що підліткові тексти проходять редакцію. Іноді молодих авторів засмучує чистка і корекція допису. Але таке життя. Іноді пост зроблений настільки недбало, що редактор відхиляє його взагалі. Робота наче є, а оплати нема (. Так теж буває.

 

clean_1Супервізія прибирання. КІТЕРРА не користується послугами клінінгу. Школу прибирають діти групами по 5-6 чоловік. За цим процесом треба слідкувати:

  • прийти на годину раніше,
  • відкрити школу,
  • роздати завдання черговим,
  • впевнитись, що відбувається саме прибирання, а не його видимість,
  • нагадати, знову ;), полити квіти і винести відро з брудною водою.

Два дні на тиждень дівчатка 8 і 10 класу контролюють цей процес.

Платимо 50 грн. за одну супервізію чергування. За місяць набігає 150-200 грн.

Web-design. У 10 класі учні КІТЕРРИ навчаються верстати сайти на WordPress. Деякі роблять це настільки вдало, що ми рекомендуємо нашим партнерам замовити у них лендінг за казковою ціною в 300 грн.

Ось дві роботи десятикласниці Лізи:

Лендінг для курсу сценарної майстерності

Лендінг для Художньої академії Костя Лавро

І текст, і дизайн передивляється дорослий, радить, допомагає, але основна робота – підліткова.

Це ділова пропозиція. Можливо, комусь треба продажну сторінку – телефонуйте Аліні

Дизайн. Персонаж КІТЕРРИ – це кит. Спершу його брейнстормили. Потім малювали в акварелі. І настав момент, коли зображення треба було підготувати для друку на футболках.

vikitim.fwУ школі є кілька підлітків, які знають Photoshop, але цього мало. Необхідно ще розуміти вимоги типографій до макету, вміти працювати з гугл диском і поштою, дотримуватись дедлайнів. Така людина була одна. І КІТЕРРА заплатила десятикласниці 300 грн. за макет футболки. При цьому всі виграли.

dragon_1.fwHandmade. Якось одна із учениць 10 класу принесла в школу саморобного дракончика із полімерної глини. Куратор 4 класу побачила цю милоту і миттєво збагнула, що фігурка – саме те, що треба для призів у читацькому марафоні.

Призери марафону отримали абсолютно ексклюзивних дракончиків із книжкою. Майстриня Ясна отримала 500 грн. за замовлення, а на додачу, відчуття власної крутості  та визнання у масштабах школи.

handmade4readers.fw

Репетиторство. Цього року 4 клас КІТЕРРИ здавав ДПА. У багатьох школах відпрацювання посібників ДПА лягає на батьків. Але ми провели опитування і зрозуміли, що їм ‘не в мочь’. Пропонувати батькам репетиторство – не гуманно, бо дорого. І ми попросили 10 клас допомогти.

Підлітки отримували по 100 грн. за 45 хвилинне індивідуальне заняття із чотиретиреклашкою. 50 грн зі ста  платили батьки, а 50 грн. – КІТЕРРА.

4 клас

10 клас

Було прикольно слухати нарікання молодих репетиторів ‘Я ж три рази пояснила, а він не в’їзжає! Та капець!’. Але на цій справі наша учениця Наташа зірвала найбільший куш в історії школи: 1000 грн. за місяць занять математикою.

То був вдалий експеримент. Оцінки за ДПА у 4 класі не нижче 10 балів. Будемо продовжувати підліткове репетироство і наступного року.

***

Підсумовуючи. Коли пропонуєш дітям якусь роботу за гроші, то розумієш, що їм треба буде допомогти в процесі, причому коректно, щоб не обламати. Знаєш, що якість буде нижче ніж у дорослого і годинна робота може розтягтися на тиждень.

Тим не менш, підліткам важливо відчути, що вони реально спроможні заробити реальні гроші. І ми знаходимо їм підробітки у КІТЕРРІ.