fbpx

15 травня 10 клас Кітерри їздив на сортувальну станцію України без Сміття зі шкільним і домашнім сміттям, зібраним за тиждень. Там ми вигрузили пакети, вдягли рукавички і взялися до роботи. Спочатку було нелегко знайти позначення та зрозуміти, що у який контейнер кидати. Контейнерів аж 30. Волонтери станції допомагали розібратися із видами пластику та підказували номер контейнеру.

20190515_135811

Після сортування лишилося два пакети непереробного сміття. Їх ми здали на спалювання. Хоча це і коштувало 100 грн.

***

IMG_20190515_141250Я вважаю, що вміти сортувати сміття має кожен. Маємо обмежений час, за який можна врятувати планету. І краще змінювати зараз, поки є можливість. За навколишнє середовище відповідає кожний, бо як мінімум тричі на день має вибір,що робити зі сміттям.

Ми вдома сортуємо сміття вже давно. На балконі стоять коробки з пляшками і я не можу добратися до свого велосипеда 😉 Тому перш ніж сортувати і накопичувати сміття вдома добре знати куди його зрештою здавати

У пунктах прийомів київторресурс приймають папір, скло, метал, пластикові пляшки(PET) та пластмасові кришечки.

Сортувальні станції “Україна без сміття“, приймають більше видів відходів: 18 видів пластику, тетрапак, жесть, фольгу, папір, деревину, старе взуття і одяг у пристойному стані, книжки, навіть одноразові стаканчики!

20190515_140206

Цікавий факт. Україна закуповує чисте відсортоване сміття! Це дешева і якісна сировина для виробництва. Звідси важлива ідея:

чисте і сухе сміття – це ресурс

Нещодавно прочитала у новинах, що у Швеції нещодавно закінчилося сміття))) Пластикову пляшку шведи переробляють сім разів, після чого спалюють на електростанції. Сортоване сміття забезпе 45% електроенергії країни. От би і нам так!

Написала Катя Воєвода