fbpx

23 жовтня до КІТЕРРИ приходив Микола Томенко, – народный депутат IV—VIII скликання, ініціатор загальнонаціонального проекту «7 чудес України», професор Університету, кандидат історичних, доктор політичних наук.

Найбільше говорили про проект ‘7 чудес України’. З 2007 року Микола Томенко їздить Україною і знімає фільми про найкрасивіші місця. Були роки присвячені замкам, озерам, фортецям, печерам. Цього року тема: ‘Маленькі батьківщини великих українців’. Близько 50 відео, знятих досьогодні, транслювалися на телевізійних каналах і зараз в доступі на сайті проекту https://7chudes.in.ua та в ютюб.

Ідея проекту ‘7 чудес України’ в тому, щоб показати українцям принади нашої землі, цінність власної історії та культури. А паралельно – розкрутити місцеві пам’ятки;) Хай люди їдуть відпочивати не лише в Єгипет чи Турцію, а й на Подільські товтри, наприклад ;).

tomenko_2За 12 років подорожей та зйомок у Миколи Томенко назбиралась купа історій. Про те, як на Олешківських пісках організували квадрацикли. Про зйомки на Синевирі у зливу. Про те, що стріхи з очерету поводяться взимку краще ніж стріхи з соломи.

Ця зустріч була музикою сторітеллінгу з елементами казкотерапії;)

Ми ще не обговорювали з дітьми їх враження. Але я побачила людину волі та дії. Було відчуття, що життя, то захоплююча гра. Воно наче глина, підвладно нашому задуму. Як хочемо, так і зробимо. Яку Україну побачимо, зафільмуємо та змонтуємо, там і будемо жити.

 

Ми вдячні Миколі Томенко за час та приклад, який надихає.

p.s. Окрема історія про те, яким чином Юлія Нарбут, одна із огранізаторів КІТЕРРИ, запросила поважного гостя. Сталося так, що вона робила манікюр, а Микола Томенко підстригався в тому ж салоні. Юля спитала, чи не погодиться він прийти до школи. Так, може. Призначили час, і зустріч відбулась. Стукайте, і вам відчинять)