fbpx

Розмова з політологом

На початку грудня 2016 біля метро КПІ брутально зруйнували ряд кіосків. Кітерра зовсім поруч. Діти бачили руїну. Ми обговорювали це безчинство на уроці. У них в очах побачила приреченість, таке собі доросле розуміння «Ну да, живем в Україні». Глухий кут. Мої слова «все буде добре, якщо кожен добре робитиме свою справу» звучали непереконливо навіть для мене самої (.

Тому запросила в гості до Кітерри старого друга Тарана Вітю, політолога, голову Центру Політичних студій та аналітики Ейдос. 

І от сьогодні зранку розмірковували «Чи є в України майбутнє?». Гройсман вважає, що нема 😉. Віктор вважає, що все залежить від нас. Як зробимо так і буде. І щоб конструкція трималась розповів про три основи демократичної держави:

1. Мир – коли люди сприймають себе і свою землю як одне ціле. Тоді вони готові домовлятися і працювати разом, а не гризтися між собою за ласий шмат.

2. Головна цінність – людина. Якщо права людей на життя, свободу слова, освіту, батьків 😉 захищені, можна не боятись завтрашнього дня і думати про майбутнє.

3. Приватна власність. Не можна брати чуже без дозволу! Ніби так просто. Якщо твоє майно в безпеці, є сенс працювати на розвиток. Якщо ні, логічно пакувати валізи(. Випадок із замовленим знищенням кіосків Віктор назвав політичним самогубством. Люди почнуть об*єднуватись, щоб захищати себе від нападів і створять іншу владу.

В розмову вплелись старіння Європи, бюджет Арабських Еміратів і походження паранджі ) 
І підсумок: не варто розраховувати на США, Росію, Німеччину… Україна виживе лише якщо люди навчаться домовлятися і поважати одне одного.