fbpx

Коло або загальне шкільне зібрання або General school meeting – це перша ознака демократичної школи. Саме таке визначення демократичної освіти прийняла конференція #idec.

Якщо не рахувати давню Грецію, то загальне шкільне зібрання започаткував А. Нілл в школі Summerhill в 1921.

kolo_summerhill_3.fw

Всі важливі питання щодо побуту, правил, навіть бюджету вирішуються спільно. При цьому голос дорослого дорівнює голосу дитини. Демократична школа Саммерхілл розпочалась майже 100 років тому! І не завалилася, досі працює. У 2021 конференція idec символічно проходитиме саме там.

У #kiterra загальне шкільне зібрання було від початку. Думаю, це і був той супер клей, який об’єднав 30 підлітків 6, 7, 8 класів на старті школи. Вони прийшли з різних-різних закладів в альтернативну КІТЕРРУ. Якби ми не збирались і не говорили кожного тижня… Ну не знаю, чи вижив би проект.

Вчора на колі встигли розібрати аж чотири питання:
1) де зробити mediaroom, щоб слухати на TV музику та just dance і при цьому не заважати іншим.
2) що робити з брудними стінами?!
3) тема наступного свята:
👉День Валентина
👉свято їжі, кіно та піжам
👉грандіозна мафія.
4) хто вкрав Данін правий капець?

Прикольно, що перші два питання винесла на коло дев’ятикласниця Polinka Lavrentieva. Радісно же, що хтось крім дорослих бачить брудні стіни, ще й думає, що з цим можна зробити.

Цікаво, що жодне питання ми не вирішили остаточно.

1) Для медіарум треба піднакопичити грошей (на TV). Але ми погодили, що найкраще її робити в 8 кабінеті. І бажано так, щоб не заважати сусідньому по коридору офісу

2) мити і фарбувати стіни силами підлітків вміємо. Оплату в гривнях і в вейлах за цю роботу погодили. Але заковика в тому, що мені не на часі організовувати дитячу бригаду. Поки простіше пережити брудні стіни ;). Якщо хтось візьметься організовувати – зробити не проблема.

3) коли вибирали свято, голоси розділилися порівну)) Тепер доведеться проводити загально-шкільне опитування гугл-формою.

Але загублений капець знайшовся)