fbpx

Батьки часто скаржаться, що підлітки неініціативні та безвідповідальні. Тому й вирішують за них купу питань – від обідів до факультативів.

А діти й, дійсно, не надто старанно слідкують за своїм графіком та обов’язками, бо це ж, мовляв, не їхні рішення.

В Кітеррі ми намагаємося розірвати це коло на «колі». Вибачте за каламбур, але саме так називається наше загальношкільне зібрання. Кожен з учнів може прийти на нього зі своєю пропозицією і спробувати отримати підтримку в інших.

Lifetime_Basketball_HoopТреба визнати, такою можливістю користуються не всі. Особливо незрозуміла вона для нових учнів. Торік з 5-го класу на кола ходила лише одна учениця. Але цього вересня, коли хлопці побачили нове подвір’я, в них виникла ідея поставити на ньому баскетбольний щит.

І коли з’ясувалося, що це питання можна вирішити лише на колі – встали заради цього на годину раніше і приїхали до школи найперші.

Коли завербували на свою сторону старшокласників і побачили, що, дійсно, можуть впливати на шкільне життя – задали лише одне питання: «Чому ми не ходили раніше?». І навіть не засмутилися, що разом зі щитом в них з’явилися обов’язки: скласти правила, слідкувати за порядком під час гри.

Бо це, кажуть, зрозуміло: «Ми ж самі запропонували, тепер самі за це і відповідаємо!»

А ще сьогодні за ініціативою учнів, в Кітеррі з’явився клуб настільних ігор. З круп’є-старшокласниками і платою за вхід, яка піде на закупівлю нових ігор у шкільну ігротеку.

Записала Олена Скобало.