fbpx

У вас не буде другого шансу справити перше враження.

Згадавши цю фразу Коко Шанель, ми вирішили розпитати тих, хто цьогоріч прийшов до Кітерри вперше. Яке ж враження склалося у них про школу за перші тижні навчання?   І тут з’ясувалося, що дітям подобається все! (Крім того, що в них забирають телефони). Те, що для старожилів вже норма, у новеньких викликає неабиякий захват. А це і цікаві вчителі, які перетворюють уроки на шоу (с). І те, що в конспектах можна малювати, а в коридорах гуляти без дозволу. А ще готувати чай.

Що уроки починаються після 9-ої і що їх лише чотири (заради цього діти навіть готові закрити очі на те, що тривають вони годину).

Подобаються класи на 12-13 учнів, бо всім достатньо уваги і всі встигають висловитися.

 

А вейли (шкільна валюта) для новеньких взагалі щось фантастичне. Наразі всі активно зайнялися їхнім накопиченням аби зібрати на фірмові футболку та худі.

А наші новенькі дорослі (куратори 5-го та 8-го класів) менше говорили про матеріальне і більше про атмосферу. Дивувалися тому як діти згуртувалися, їхньому прогресу в чергуваннях, сміливості та довірі.

І аби ви могли самі почути все те, що я сьогодні дізналася, надаю вам розшифровку наших бліц-інтерв’ю учнів і їхніх виховників.

5 клас

Мене більше всього вразило те, що тут можна гарно оформляти конспекти. Те, що тут гарні вчителі, не такі примхливі, як були в моїй школі. І ще дуже сподобалося, що тут уроки починаються в 9, я встигаю доїхати.

Сана

Мене вразили у Кітеррі які гарні вчителі, так і хороша компанія. Ну не так, як було в минулій школі. Ось. Там на нас орали, нічого не дозволяли, а тут можна почувати себе вільною.

Стефанія

Тут гарна зарплатня за прибирання. Я поки що не тратив. Накопичую на футболку.

Іван

Мені подобається, що тут можна замовити собі обід а не їсти те, що дають. І воно тут смачне. А ще за прибирання дають зарплатню, за яку можна купити вкусняшку.

Ілля

Мені дуже подобається Кітерра! Тут ти почуваєш себе в безпеці, вільним. Тут дають тобі висловити свою думку. Тут в класі всього 12-13 дітей! Як на мене, це для навчання дуже зручно: краще запам’ятовується. В минулій школі нас було багато, кожен один одного перебивав, а тут кожен встигає висловити свою думку.

Платон

Тут мало уроків. Хоч вони і йдуть по годині, але день проходить швидше, ніж в минулій школі. Там уроки були менші, але нецікаві – і час йшов повільно.

Терентій

Тут мало дітей – це набагато комфортніше. Ще просторі класи і цікава обстановка. Мені сподобалися всі предмети. Дуже вчителі цікаво ведуть, звичайний урок перетворюють на щось таке, як шоу.

Назар

Мені дуже подобається, що тут добрі і гарні вчителі, цікаво вчать. Особливо вчитель з природознавства! А ще мені тут подобаються просторі класи, те, що є спортзала. Ну і мало людей. Тому що в державних школах – там багато людей і складніше отримати знання.

Емір

Мені тут подобається все! Крім того, що треба здавати телефони.

– А ти розумієш для чого це?

– Так, тому що це заважає спілкуванню.

Ліза

В моїй попередній школі багато що забороняли – виходити у коридор без дозволу, наприклад. І на перерві ти міг або сидіти за партою, або з кимось розмовляти. А тут ми дивимося у вікно, кричимо, б’ємося карематами, малюємо на дошці. Мій улюблений урок – математика, тому що гарний вчитель.

Марічка

Тут можна малювати в зошитах (а в минулій школі мене б за це сварили). Круто, що можна зробити чай, в минулій школі його не можна було навіть з собою носити в термосі, а робити тим паче. Лише вчителі могли це робити.

Марія

Мене вражає в Кітеррі атмосфера: що молодші спілкуються зі старшими, і в останніх є можливість опікуватися малечею. Навіть якщо вони отримують за це якісь бонуси, все одно є діти, які готові відвести малюків в їдальню або додому – і потурбуватися про них.

Подобається дивитися як змінюються діти, які в цьому році прийшли з різних шкіл, як швидко вони трансформуються і обживають простір.

Для мене трансформація в тому, що такі буденні для Кітерри речі викликають у них захват. Що можна наліпки ліпити, розмальовувати, зробити собі чай.

І взагалі – вони дуже швидко знайшли спільну мову, хоча я за це переживала. Бо всі досить різні за темпераментом і навіть по віку, але поки атмосфера в класі така, що немає аутсайдерів. Вони вчаться лише два тижні, але вже є справжнім колективом.

Ірина Бондаренко, кураторка 5 класу.

8 клас

Найбільше мені сподобалося те, що тут є чай і те, що тут 4 уроки . Хоч і по годині.

Міша

Вразили вчителі, які не так строго ставляться. Вони підтримують і добріші якось. Я не боюсь тепер виходити до дошки.

– А ти боялася раніше?

– Да! Якщо щось не те зробив – все, сміх…

Катя

Мені сподобалися деякі нові уроки. І навіть не лише у 8 класі. Наприклад, кулінарія в старших класах або музика. Мені тут все подобається, це незвичайна школа.

Єва

 

Мені сподобалися вчителі географії і математики

– А чим вони прикольні?

– Багато жартують.

Ерік

Мені подобаються вчителі з математики і географії. Те, що вони роблять уроки цікавими. В цій школі не так, як в інших викладають.

Саша

Дуже класно, що тут 4 уроки. Мені дуже подобається, що мало людей і більше до тебе уваги. Вчителі ніколи не кричать, вони завжди приділяють кожному однаково уваги, нема улюбленців. Всім розказують так, щоб щоб зрозуміли. Якщо не зрозуміли, можна перепитати і тебе ніхто не буде висміювати.

А ще дуже класна фізкультура. В нас справжній тренер, знаю, що він веде карате, а я дуже люблю битися. Тут дуже класна фізпідготовка, яка мені потрібна, я дуже люблю спорт. І він казав: «от дивіться, ви зараз стільки разів відтискаєтися, а в кінці місяця побачите, наскільки кращим стане ваш результат.

Марія

Мені сподобалося те, що тут є своя валюта – вейли. Це дуже креативно. Поки я заробив небагато, лише за чергування. Буду їх збирати.

Тимофій

В мене вже нема такої боязні до вчителів, як раніше. І ще тут більше можливостей для дітей, є гроші – я зараз, наприклад, збираю собі на худі

– це треба багато працювати

– Так, доведеться, я згоден, але в мене є мета і я буду її дотримуватися.

Святослав

Мені дуже подобається, що діти мають свою ініціативу і свою свободу. Вони можуть звертатися і отримувати підтримку від кожної дорослої людини. Подобається, що діти спілкуються між класами, а не тільки в рамках класу. Організовуються на позашкільні гуртки, на прибирання.

Було цікаво спостерігати, як якість прибирання на другий тиждень прям зросла вдвічі! Вони самі звернули увагу на якість чергування, вона їх не задовольнила і сьогодні я зайшла в клас – мене прям вразило! І чисте повітря, і чиста підлога, і як стояли меблі.

Мені подобається, що вони відверто говорять про труднощі та не бояться просити допомоги.

Світлана Путята, кураторка 8-го класу.

Дякую всім опитаним за те, що дали можливість подивитися на Кітерру свіжим поглядом.