fbpx

Пластикові картки

IMG_20181207_132045

У 2018/19 навчальному році в школі КІТЕРРА розробили та запустили власну валюту – ‘вейли’.

Цей допис – про те, як паперові гроші перевтілились в електронні.

Ще на першій презентації ‘вейлів’, підлітки спитали: «А картки будуть?». Так із проекту валюти одразу ж народився проект електронного банкінгу.

Щоб створити систему електронного обігу грошей потрібне

  • розуміння банківської системи загалом
  • виконавці: підлітки і дорослі, яким цікаво реалізувати проект
  • ідеї 💡 як саме це зробити

Системаe-banking_1

Минулого року ми принесли до школи 45 стариих пластикових карток! )) Красиво наклеїли на них QR-коди з лінками на персональні рахунки дітей.

e-banking

По QR-коду можна було побачити таблицю зі своїм залишком та останні транзакції по картці + посиланням на google-форму для зняття грошей.

Для кожного учня створили свій аркуш у google-таблицях. Туди «зводилась» формулами потрібна інформація.

Вносити кошти на рахунок через google-форму міг лише адміністратор, щоб хакери не збільшили свій баланс без дозволу 😉

Списання вейлів було доступне всім. Теоретично, учні могли зменшити баланс навіть комусь іншому.

Для оплати покупки у шкільному магазині, адміністратор сканувала QR-код на картці, бачила залишок та за посиланням у google-формі «знімала» потрібну суму.

Частина дітей користувалась ЛИШЕ картками, адже навіть при втраті пластикової картки, гроші залишаються на балансі. А от якщо загубились паперові гроші, то це вже назавжди. Так за два місяці новенькі гарненькі банкноти втратили для частини дітей актуальність.

Виконавці

e-banking_2

Данило, Ілля, Єгор та я проговорювали безпеку, пропонували ідеї, працювали копі-пастерами, формували бланки з наклейками, клеїли та скотчем «ламінували» пластикові картки.

Логіку зв’язків та формули прописувала я. Оскільки надходження і списання були у різних google-таблицях, їх доводилось зводити за допомогою макросів.

app_sheet.fwДесь посередині створення цієї системи мені прийшла реклама нового продукту від Google – AppSheet. На той момент це була система створення додатків для телефонів/планшетів на основі google-форм. Звичайно, я нею скористалась! Першу систему для поповнення рахунків «розшарила» на телефони керівництва школи.

IMG_20180912_125352Восьмикласник Єгор розробив окремий додаток для учнів Кітерри, в якому відображався баланс по картці та розклад школи.

Була і команда тестерів, які активно користувались перший тиждень, перевіряли QR-коди.

Але все змінюється. Цього року електронний банкінг КІТЕРРИ реалізували на основі додатку KApp. Про це – далі.

 

 

Вела і описала проект Юлія Нарбут

narbut_field_left.fw