fbpx

Оренда приміщення на Рибалка 11 розпочалась 1 червня.  За 3 дні ми підготували школу до свята: притягли метрові мати із яких так зручно будувати будиночки, кольорові неформальні стільчики, чотири дошки, книги… В неділю простір вже був готовий, але ожив і задихав сьогодні, коли прийшли діти та вчителі.

Програма свята, може бути цікава тим, хто організовує дитячі події, і тим, хто хоче зазирнути за лаштунки. 

На початку, активність ‘криголам’, щоб розговоритись. Два кола, внутрішнє і зовнішнє, які рухаються і підлітки щоразу опиняються у парі з кимось іншим і дізнаються, яку музику хто любить, чим займаються у вальний час, які домашні тварини в кого є.

Далі біганина і дослідження території. Треба знайти по фото дрібничку, яка десь є у приміщенні: логотипчик на пожежній сигналізації, наліпку на дошці, листочок з корінця книги… Команда що виграла отримує tableron)

Тепер можна щось більш креативне і на подумати. Наприклад, розробити візію школи. Ми з пані Юлією Волклвою працювали над концептом Кітерри з лютого, але діти та вчителі впорались десь за 15 хвилин. 

Щоправда, важко буде звести усі пропозиції докупи. 

Ну от, доприкладу, вчителі вважають, що до них потрібно звертатись виключно ‘моя леді’, ‘мілорд’, ‘сер’, а до пані Марії – ‘Мадонна’. І що чергові мали би готувати їм каву на перервах;)

А підлітки пропонують віддати їм гаджети у навчальний час але при цьому вони зобов’язуються не користування ними на уроках. Ще дозволити сидіти з тим, з ким хочеться, і створювати команди і робочі групи самим, не за жеребом чи вчительскою вказівкою.

Окрім програми свята є купа шемливих моментів, які показують красу стосунків між людьми. 

…У одного десятикласника сьогодні день народження. Більше 10 людей спонанно написали привітання і ми вручили чарунку з листочками…

…Дівчата з випуску 2020 прийшли поспілкуватись зі вчителями і допомогти зі організацією…

…з випуску 2021 прийшли двоє, які стали одне для одного більше ніж друзі. Різали бутери, допомогли з прибиранням…

…коли дивились шкільне відео, яке назбиралось за 7 років, щось згадували, про щось дізнавались, але здебільшого сміялись…

Культура школи зростає роками. Це зараз ми легко і злагоджено разом готуємо їжу, разом вішаємо банер, разом прибираємо після свята і разом створюємо нову реальність, де  більше щирості, поваги, свободи, співчуття, знань. 

Тож дякуємо всім, хто зробив цей день святом! І хай буде КІТЕРРА – ‘kids’ terra’ – дитяча територія.