20 травня 2020
Нвчання в Кітеррі та контрольні роботи
Спостерігаю за друзями, діти яких вчаться в державних школах. Деякі організували цілком пристойне дистанційне навчання і оцінювання у них теж проходить гарно. Але у більшості – і уроки, і річні контрольні перетворилися на головний біль для батьків.
Як це виглядає в Кітеррі? Можу розказати з позиції мами. Мій син вчиться в 7-му класі і контрольних цього року в нього, як ніколи, багато. Бо з’явилися нові предмети – хімія та фізика, а історія та література поділилися на українську та всесвітню.
Данін клас прикріплений до школи-парасольки «Мідгард», але контрольні складають не її педагоги, а наші вчителі. Тому там немає неочікуваних питань та тем, які не проходили на уроках. Кожен викладач вчасно зміг підкорегувати контрольну через карантин – більшість питань стосувалися тем, які діти встигли вивчити у школах очно.
Без допомоги батьків не обійшлося. Я отримала горде звання «хранителя Папки Річних Контрольних» і доступ до гугл-сховища з тестами Далі мала контролювати, щоб всі роботи були написані вчасно і в повному обсязі. А ще – щоб підліток не гуглив відповіді, а брав їх з голови та конспектів, зроблених на уроках (це звичайна практика Кітерри).
Для нашої зручності адміністрація склала орієнтовний графік написання, якого в нас, якщо чесно, не дуже вийшло притримуватися. Адже син на час карантину записався на купу додаткових дистанційних занять, а коли у нього були віконечка – я, зазвичай, вже була зайнята своєю дистанційною роботою Тому більшість робіт написана на вихідних у зручний для нас час.
Тепер про самі контрольні. До кожної – вчителі дітей готували. Перед заявленою адміністрацією датою написання роботи, викладачі пробігалися по темам і зупинялися на питаннях, які виявлялися проблемними. Тож мої побоювання, що син у травні не пам’ятатиме те, що було у вересні, виявилися марними
Цього року я, нарешті, могла продивитися і оцінити самі контрольні. Більшість завдань – у формі тестів і поділені за рівнем складності. Хочу сказати, що на всі питання Данька відповідав досить швидко і впевнено, було зрозуміло, що теми йому знайомі. Далі – предметно.
Фізика, алгебра, хімія та геометрія – крім тестів мали й практичні завдання у вигляді задач. Я, як справжній гуманітарій, не змогла оцінити рівень складності і правильність відповідей сина Тому більш прискіпливо підійшла до інших дисциплін
Мова та літератури – це тести і досить цікаві письмові завдання. Наприклад, написати рецензію на книгу, вивчену цього року або твір на тему «Що було б, якби ви зустріли Джина?»
Історія та географія – цікаві тестові завдання. З того як вони складені – зрозуміло, що викладання не обмежилося лише тим, що є у підручниках.
Англійська – тут було і аудіювання, і читання, і писання (останнє для сина – найболючіше, тому з нетерпінням чекаю оцінки )
Інформатику і «Основи здоров’я» неочікувано об’єднали ще до карантину. Це була спільна робота – діти поділили теми і у Скретчі створили проект. В нашому випадку це був мультик «Що робити в екстремальних ситуаціях».
Все інше – предмети, яких не було у програмі Кітерри. Музика, образотворче мистецтво, труди та фізкультура (замість останньої в школі є уроки РУХу, але все одно довелося писати письмовий тест з досить легкими запитаннями).
З музики запам’яталося, що Данька гуглив якісь обробки Фредді Мерк’юрі, а потім обгрунтовував яка версія і чому його найбільше сподобалася.
З мистецтва були питання і перелік тем, з яких син обрав ескіз парку і ствоерння авто в етностилі. Довелося терміново проводити йому експрес-курс скетчінгу )))
Але найбільше до душі нашій родині прийшлася контрольна з трудів. Там був довгий перелік поробок на будь-який смак і Данька обрав з нього -будиночок для тварин. Тож в останній вечір останнього дня перед здачею -міряв, різав, клеїв і фарбував коробку. Врешті, коли робота була готова, кіт застрибнув у середину і відмовився виходити назовні навіть на їжу.
З того часу минуло три дні, я думала, що кіт попуститься, але ні І коли я вкотре вголос здивувалася, як він зрозумів, що це його житло – донька відповіла:
Мам, ну там же написано «CAT HOUSE»
P.S. Папочку з паперовими контрольними чоловік вже завіз до школи, а там їх всіх централізовано віддадуть у «парасольку». Замість них у червні нам мають віддати табелі з чесно заробленими оцінками
Автор Олена Скобало
Занотувала Аліна Туз