fbpx

В кінці навчального року ми зазвичай робимо опитування батьків щодо роботи КІТЕРРИ.

 

На нашу думку, школу характеризують три категорії параметрів:

 

  1. академічна успішність
  2. емоційний стан учнів, вчителів, родини
  3. організація процесу

Академічна успішність

 

Мабуть, знання учнів – найважливіший показник для школи. Батьки орієнтуються на табель, ДПА, потім на бали ЗНО. Школи пишаються відсотком випускників, які вступили у ВУЗ на бюджет.

 

Ми також просимо батьків КІТЕРРИ оцінити наскільки їх дитина просунулась у вивченні академічних дисциплін. 43% опитаних оцінюють прогрес дітей на 5 балів за шкалою від 1 до 6, де 1 – означає, що знання ‘ніякі’, а 6 – знання міцні, структуровані, достатні.

Цікаво також дослідити завдяки чому діти вчаться добре. Звісно, першочергове значення має фаховість вчителів: наскільки цікавими, різноманітними, послідовними, посильними будуть уроки.

 

Батьківська оцінка педагогів КІТЕРРИ висока: 52 % респондентів поставили 5 балів і 48 % – 6 балів до професіоналізму вчителів (шкала від 1 до 6).

Окремим параметром вивели стосунки між вчителем та учнями. По шкалі від 1 до 6, де 1 – стосунки конфліктні, а 6 – надихаючі та продуктивні, 44% батьків поставили 6 балів, 44 % – 5 балів і 13% – 4 бали.

Емоційний стан учнів, вчителів, родини

 

Другим чинником, який впливає на успішність дітей в школі ми вважаємо добре ставлення і повагу одне до одного всіх учасників навчання.

 

Словосполучення ‘психологічний комфорт’ стало чимось на зразок мантри в приватних та альтернативних школах. Дійсно всі втомились від того, що замучені вчителі державної школи можуть крикнути, принизити, просто не звертати увагу на дитину через вигорання, перевантаження, масовість професії.

 

КІТЕРРА – теплий і дружній простір, де спілкування грунтується на партнерстві та повазі. Це і відчувається як ‘психологічний комфорт’. 44% батьків оцінили цей параметр на 6 балів, 44% на 5 балів (шкала від 1 до 6, де 1 – в школі незатишно і стрьомно, 6 – в школі як вдома).

 

Опитування показало, що батьки відзначають дружні стосунки між дітьми в класах і високу довіру до куратора, який опікується дітьми.

Куратор класу взагалі має велику відповідальність у КІТЕРРІ. Зокрема це людина, яка постійно на зв’язку з батьками. Для школи і для родини важливо бути на одній хвилі, діяти спільно, підтримувати одне одного і знайти спільну мову. 56% батьків оцінили взаємодію з куратором класу як тісну та плідну співпрацю.

Ми гадаємо, що прикольне спілкування між однолітками, зі вчителями, з організаторами школи допомагає підліткам напрацювати позитивне ставлення до себе та до навчання. Їм подобається ходити в школу) 39% опитаних поставили 5 балів і 26 % – 6 балів по шкалі від 1 до 6, де 1 – дитина ненавидить школу а 6 – вчиться із задоволенням.

Організація процесу

 

Звісно, для засновниць школи важливо отримати позитивний фідбек. 52% батьків оцінили роботу організаторів на 6 балів та 39% – на 5 балів по шкалі від 1 до 6.

 

Зокрема ми доклали чимало зусиль до налаштування дистанційного навчання і цінно бачити, що таки вдалося зробити якісно: 61% опитаних поставили 6 та 39% – 5 балів із шести.

Головний недолік цього опитування – те, що його пройшли лише 23 особи, коли у КІТЕРРІ – 58 учнів. Наступного року будемо просити всіх-всіх заповнити гугл форму.