fbpx

У жодному разі не читайте цей текст!
Зупиніться!
Я прошу!
Будь ласка, не читайте!

Ви все одно почали читати?
Гаразд, тоді я розкажу вам про те, як з учнями нашої школи Кітерра ми вчились писати такі есе, перед прочитанням яких не можливо встояти.

Навіщо учням вміти писати есе? Звісно, перше, що спадає на думку — щоб здати ЗНО. Але чи достатня це мотивація, щоб опанувати цю навичку на високому рівні у довгостроковій перспективі?

Сучасна школа має готувати учнів не тільки до здачі ЗНО і вступу у ВНЗ, а й до життя в цілому. Дедалі більше стали говорити про те, якими компетенціями повинні володіти молоді люди ХХІ століття. А перелік чималий: творчість, вміння приймати рішення, критичне мислення, ведення переговорів, когнітивна гнучкість, вміння самопрезентації та ін.
І як же усе перелічене вище пов‘язано з есе?

Усе просто — ці компетенції реалізуються у власних висловлюваннях. Хороше те есе, що містить чітку позицію, яка аргументована, обґрунтована і доведена.

Розібравшись із тим, навіщо ми склали курс «Есе», я розкажу трохи про те, як проходять наші заняття.

Розминка. Двадцять хвилин кожного уроку відводиться на творче завдання. Наприклад: описати шкільний день від імені неживого предмета, що знаходиться у класі, або описати колір, не називаючи його, чи вигадати слово і вжити його у маленькій історії. Це необхідно для того, щоб допомогти учням відчути творчу розкутість: у цих завданнях немає неправильної відповіді — можна писати будь-що. Це ніби розминка перед основним тренуванням.

Домашка. Далі ми перевіряємо домашнє завдання, усі разом обговорюючи, що вийшло добре, які є недоліки і як їх можна усунути.

Обговорення власних текстів з однокласниками — це важливий етап роботи. Бо більшість помилок насправді типові, а отже робота над ними буде актуальна всім.

Практика. Близько десяти хвилин ми витрачаємо на опанування теоретичного матеріалу. І вже увесь залишок заняття працюємо над практичними завданнями, що стосуються нової теми та на закріплення вже попередньо вивчених.

Курс «Есе» розрахований на 15 занять.

Крім того, навички, отримані на заняттях, допоможуть у ведені якісного і цікавого контенту у соціальних мережах. ⛳️

Від нудьги, як відомо, мухи дохнуть. Тож не дозволимо жодній мусі постраждати через наше есе.

Авторка курсу та допису

Алла Колбовська

alla_kolbovska.fw