15 травня 10 клас Кітерри їздив на сортувальну станцію України без Сміття зі шкільним і домашнім сміттям, зібраним за тиждень. Там ми вигрузили пакети, вдягли рукавички і взялися до роботи. Спочатку було нелегко знайти позначення та зрозуміти, що у який контейнер кидати. Контейнерів аж 30. Волонтери станції допомагали розібратися із видами пластику та підказували номер контейнеру.
Після сортування лишилося два пакети непереробного сміття. Їх ми здали на спалювання. Хоча це і коштувало 100 грн.
***
Я вважаю, що вміти сортувати сміття має кожен. Маємо обмежений час, за який можна врятувати планету. І краще змінювати зараз, поки є можливість. За навколишнє середовище відповідає кожний, бо як мінімум тричі на день має вибір,що робити зі сміттям.
Ми вдома сортуємо сміття вже давно. На балконі стоять коробки з пляшками і я не можу добратися до свого велосипеда 😉 Тому перш ніж сортувати і накопичувати сміття вдома добре знати куди його зрештою здавати
У пунктах прийомів київторресурс приймають папір, скло, метал, пластикові пляшки(PET) та пластмасові кришечки.
Сортувальні станції “Україна без сміття“, приймають більше видів відходів: 18 видів пластику, тетрапак, жесть, фольгу, папір, деревину, старе взуття і одяг у пристойному стані, книжки, навіть одноразові стаканчики!
Цікавий факт. Україна закуповує чисте відсортоване сміття! Це дешева і якісна сировина для виробництва. Звідси важлива ідея:
чисте і сухе сміття – це ресурс
Нещодавно прочитала у новинах, що у Швеції нещодавно закінчилося сміття))) Пластикову пляшку шведи переробляють сім разів, після чого спалюють на електростанції. Сортоване сміття забезпе 45% електроенергії країни. От би і нам так!
Написала Катя Воєвода