fbpx
А Ви коли-небудь чули про міжнародний день вафель? А як вам ідея вшанувати такі тривіальні речі, як от холодна нарізка, перепічка або й тефтельки, виділивши для них окремий день? Виявляється, це не жарт, і в англомовному контексті такі дні дійсно існують, як і купа інших непересічних днів.
.
Що ж, коли підсумкову контрольну за розділом написано, а до канікул залишається два дні, та й ті потрібно провести онлайн, чому б не використати сповна вимушену необхідність працювати за компом. Тим паче цього року в мене потужні групи десяти- і одинадцятикласників.
.
На першому етапі подивилися ролик на популярному американському YouTube каналі, де їх одноліток розповідає про дивні національні свята, які дійсно існують, і разом обговорили його. Потім подивилися на календар свят у березні і обрали найдивніші, висуваючи припущення, що таке Cold Cuts Day, що це за Near Miss Day і хто взагалі такий той Sloppy Joe, що його шанують у National Sloppy Joe Day. Було весело!
.
На другому етапі кожен обрав собі свято і подався шукати про нього інфу, готувати постер, щоб повернувшись в зум,  розповісти про нього докладніше. Результати зусиль учнів тепер прикрашають коридор школи, і про незвичайні березневі свята може дізнатися кожен охочий.
.
293
.
А якщо зануритися глибше, що ж ми власне тренували? Вміння аналізувати? Презентувати? Упорядковувати інформацію? А от і ні! Передусім, читання! Так, так, Вам не почулося. Саме читання. Справа в тому, що не завжди в житті нам потрібно читати від першого рядочка до останнього. Наприклад, в інтернеті ми точно не читаємо всю видачу пошуковика і тим паче все, що написано на сайтах. Ми навчилися пробігати поглядом текст, вихоплюючи лише необхідну інформацію, і вже вчитуватися лише в те, що нам справді потрібно. Коли ми пробігаємо поглядом видачу пошуковика або алфавітний покажчик в кінці книги, шукаючи певне слово або фразу, – це scanning. А коли, наприклад, готуючись до іспиту, не хочемо перечитувати весь розділ, а лише прочитати про конкретне явище або подію, то пошук необхідних нам абзаців в тексті – це skimming. Ці навички швидкого читання – scanning і skimming – ми щодня несвідомо тренуємо, користуючись в тому числі й інтернетом.
.
Напевно, хтось і не читатиме мій лонгрід, а саме пробіжить поглядом за звичкою, бо не хоче витрачати час. Навмисне написала з абзаца, бо при skimming ми саме пробігаємо по перших реченнях абзаців. Нащо це тренувати? Бо подібні ситуації створюються штучно в багатьох іспитах з англійської мови, де є обмеження за часом і потреба швидко знайти необхідну інформацію, не заглиблюючись в зміст. Та й в майбутньому, погодьтеся, це дуже корисна навичка!
.