fbpx

Привіт!

Я Марія. Мені 15 років. І мене видно на фотці, – зліва з краю )

Ділюся враженнями про фінансову гру “Життєвий капітал”, в яку грала в школі. Вона трохи нагадує “Монополію”, але складніша.

Розкажу як саме виглядає гра, щоб можна уявити що воно таке і з чим його їдять.

В “Життєвому капіталі” є два кола:

  • мале коло – фінансова незалежність. Тут ми отримуємо ЗП, можемо вкладати гроші в квартири чи бізнеси, можемо потрапити на скорочення штату чи несподівано народити дитину ;).
  • велике – фінансова свобода. Лише на великому колі можна досягти Мрії, побудувати мережу супермаркетів чи фондувати заповідник.

pole

Щоб з малого кола потрапити на велике, треба виконати три умови:

  1. Погасити всі свої кредити (на меблі, авто, нерухомість… без них не обійдеться)
  2. Мати вільні кошти від 5000 до 10000.
  3. Накопичити ФПБ – фінансову подушку безпеки – мінімум, в шість разів більше щомісячних вільних коштів.
Благодійність

Так як я грала вперше, то взагалі не вийшла на велике коло. Наприклад, на початку у мене було 130 вільних коштів, а під кінець – 690. Але й на малому колі було цікаво. Наприклад, перша секція, на яку я потрапила, була “Благодійність”. Сенс такий: ти або платиш якусь частину грошей і наступні три ходи кидаєш не один, а цілих два кубика. Або просто відмовляєшся від цієї пропозиції. Я не пошкодувала коштів на «Благодійність” і таким чином оминула секцію “Витрати”! Це, звичайно, не означає, що так буде щастити кожного разу. Зате я перевірила світ на наявність такого поняття, як карма, бо благодійність це точно + в карму :D.

Інвестиції

Найцікавіша, на мою думку, – секція “Інвестиції”. Можна було придбати різні речі, від акцій до бізнесів. Бізнес дає пасивний дохід, тому купувати його вигідно, хоча і доводиться брати для цього кредит. Прикольно, що бізнес можна купувати вдвох, розподіляючи витрати і майбутній прибуток. На відміну від “Монополії”, “Життєвий капітал” не сварить гравців, а навпаки, змушує кооперувати між собою.

ВРАЖЕННЯ

Чесно кажучи, коли записалась на фінансову гру, сама собі здивувалась. І що за муха мене вкусила?! Але таки пішла. І не пошкодувала. Ось на які роздуми навів мене Життєвий капітал.

 

Грамотна – значить вільна

Фінансова грамотність – корисна штука. Зазвичай люди працюють за гроші, але може бути і навпаки: гроші працюють на людину. Це свобода!))

Раніше я особливо не задумувалася про гроші, на які бізнесмени будуть існувати, якщо їх бізнес одного прекрасного (а для них не дуже) дня “прогорить”. Тепер знаю про ФПБ – фінансову подушку безпеки, і те, що її відкладають зазделегідь.

До гри слово “фінанси» було незрозумілим і страшним. Коли побачила бланк Життєвого  Капіталу для підрахунку балансу, щиро позаздрила Пітеру Пену. Він ніколи не стикнеться з тягарем дорослого життя. Але після гри вже не відчуваю себе такою безпорадною. Бачу, що фінансова грамотність допомагає структурувати мозок, а з ним, можливо, ще й життя.

Реальність

Цю гру ти сприймаєш, як реальність. Ніколи не знаєш наперед, коли випадуть проблеми: звільнення з роботи або затримка заробітної платні. Чи просто захочеться себе побалувати смачнюшками і викинути гроші на вітер. Як і в житті, кінцевий результат залежить не тільки від вміння правильно користуватися грішми, а й від удачі.

lc_5

Час

Відчула як швидко, в усіх сенсах, плине час. Як гравець, починаєш десь двадцяти-тридцятилітньою людиною, яка, скоріш за все, має ще й одну-дві дитині. А закінчуєш грати 65 річним пенсіонером!

Мабуть усім знайома фраза батьків ”Ми не друкуємо гроші” чи тому подібне. Так от, ти починаю їх розуміти! І навіть задумуватися про способи заробляння грошей та допомогу батькам. Хоча наполегливо не рекомендую друкувати гроші. Погана ідея).

За одну гру не стаєш професіоналом. Але починаєш хоча би розуміти наскільки важливо вміти працювати з грішми.

Тож гра дуже кльова!

Можливо, вам теж варто пограти в “Життєвий капітал”.

forostovez.fw

 

Написала Марія Форостовець,

10 клас КІТЕРРА

Якби зверху стояло відео, хто би читав текст??? ;)))

https://youtu.be/vHOPSDArIDw