fbpx

Минулого року в Кітеррі не було спорту або руханки. Діти вчилися з 9:30 до 15:00, три пари по півтори години. До Нового року ми відчули, що сумно і сонно якось на третій парі ;).

Цього року ми зсунули пріоритети на користь гармонійного розвитку. Доречі, така округла фраза організаторів альтернативної школи має прямий вплив на розклад ;). Тепер заняття тривають 1:10, і два рази на тиждень діти займаються спортом, а по п’ятницях маємо час на обговорення організаційних питань на учнівському колі.

Поламали голову над тим, де знайти місце для фізичної активності 36 дітей від 12 до 15 років.

Два наших найбільших класи мають по 40 кв.м. і по 13 парт зі стільцями. Очевидно, що в жоден із них не вмістяться всі діти.

А якщо зробити дві паралельні групи?

І ми зробили одночасно йогу та заняття з сенсеєм.

Вихованці 7-9 класів вибирають один спорт із двох і займаються по 45 хв по понеділках і середах.

Просторий бузковий зал на фото – не наш 😉  То була суборенда. Була і спливла (

Спочатку був первинний хаос! До кого ж піти, де перевдягатись, де покласти каремати, а можна взагалі не ходити на спорт? Довелось відкусити 10 хвилин від обідньої перерви, щоб діти встигали перевдягатись і приходити на наступне заняття вчасно.

А от питання «чи можна взагалі не ходити на спорт» залишається актуальним. Є діти які відновлюються після хвороби або травми, є такі, що 4-5 разів на тиждень тренуються і їм достатньо, є генії саботажу ;). Для цих дітей фізична розрядка інша: допомога по господарству.

Є список робіт. Наприклад, помити підвіконня, помити коридор, плінтус, стіну, брудні чашки … ;), винести коробку використаного паперу на вторсировину, купити 10 маркерів у прінт центрі….

Кожен вибирає собі роботу зі списку. Найбільшою популярністю користувались малярні роботи. Діти самі поварбувати підвіконня, рами, перила, двері…один светр і дві курти, якщо не помиляюсь ;).

Якщо хтось не взяв собі ніякої роботи, або виконав її неякісно, наступного разу іде на спорт ;).

Правда, щоб вигадати список і прослідкувати за роботою потрібен вільний та хозяйновитий дорослий. А якщо “не спортивних” дітей 10, а час дорослого не оплачується… Людина може і вигоріти. Тож варіант альтернативних господарських робіт теж не можна вважати остаточним.

Гадаю, наступної чверті не йти на спорт можна буде лише з письмового попередження батьків 😉