На черзі ЗНО з української мови, 30 червня. Готуємось. Нема у дітей ні Дня Конституції, ні вихідних. Зате щодня – 3-4 години мови. Розклад в місяць ЗНО узгоджуємо з вчителями, які готують випускників. В пріоритеті той предмет, який здають наступним. І якщо пані Мирослава каже, що потрібно 4 години мови на день, значить так і формуємо розклад.
Мирослава Білецька готує до ЗНО з української в міні групах та індивідуально вже 12 років. Її метода базується на ейдетиці – це техніки запам’ятовування через асоціації. Всі правила переведені в майндмапи, вірші, меми. Останній рік КІТЕРРА завішена малюнками з правильними наголосами, а одинадцятикласники делікатно поправляють дорослих на слові ‘випадок’.
Окрема тема – написання есе. Це останнє завдання ЗНО, за яке можна отримати 20 балів. Ще в 10 класі випускники пройшли курс, який розробила для КІТЕРРИ письменниця та блогер Alla Kolbovska. За щасливим збігом, вона викладає в школі літературу. А в кого ж вчитись писати, як не у письменника?
Одинадцятикласники готуються до ЗНО з української вже другий рік. В десятому класі вони так само проганяти всю програму з мови і вирішували тести минулих років. Так що озброєні гарно. Навіть карантин не сильно підкосив. Бо і уроків в зумі було вдосталь, і тісний контакт з вчителем допоміг. Пані Мирослава веде дітей з 8 класу. Чотири роки разом! Незрівнянно із робочим процесом на курсах підготовки до ЗНО чи репетиторством.
З усіх точок зору, мають впоратись гідно. А як буде направду, побачимо. Остання настанова – марлева маска. Щоб дихати. Бо без кисню мозок, на жаль, не працює.
Автор Аліна Туз