Випробування, які проходять наші діти на ЗНО не є чимось унікальним. Суспільство завжди тестило свою молодь. Раніше хлопець мав чи то самотужки скосити поле, чи то піти в ліс або битву і когось замочити, щоб прийняли в коло чоловіків. Дівчачі посвяти: зіткати і вишити сорочку, розв’язати 100 500 вузликів, народити дитину.
Випробування зазвичай були навичкові і прив’язані до життя. В цьому сенсі ЗНО відрізняється. Це знанієвий тест. Він показує, не стільки навичку мислити, скільки об’єм завантаженої у мозок бази даних. Це досить дивно, адже, з одного боку, знання вузькі та специфічні, а з іншого боку обсяг знань може і має змінюватись впродовж життя. Як гарно було сказано в описі НУШ, наші випускники, як фарширована риба: всім гарні, лише плавати не вміють.
Вчора казала дітям, що вони будуть мірятись не ситуативно. Грають напрацювання характеру впродовж життя та знання, закладені протягом року. Стрес, невдале положення зірок та коронавірус можуть забрати 10% від результату, але, зазвичай, не більше. Тому вже можна попуститись) Як готувались, так воно і буде. А що полінувались чи провтикали, треба буде доопрацювати. Життя добре, будуть ще випробування)
Тим не менш, хай їм пощастить!
Автор Аліна Туз