Діалог «Сімейна школа: мета?» з Сергієм Ветровим

20 січня 2017

Кітерру задумали у листопаді 2017. Почалось з обговорень проекту сімейної школи на зустрічах Тьюторської Асоціації. Спочатку у Будинку вчителя, потім в офісі Сергія Ветрова, куди ми приходили по неділях. На цих зустрічах ми познайомились з Женею і прикинули структуру Кітерри: 6,7,8 класи, 5 кімнат, перша половина дня. У березні 2016 почали анонсувати майбутню «дитячу землю». Збирались в бібліотеці Шевченка, в Аудиторіумі на Боткіна, познайомили дітей на квесті. У травні вже була половина Кітерри – 15 дітей.

Для того, щоб запуститись, окрім дітей, викладачів і приміщення треба було знайти школу для атестації. Спочатку 328 школа не погодилась брати наших дітей групою. Сергій Ветров, президент ТАУ, запропонував 328 школі взяти участь у Всеукраїнському експерименті по тьюторству і підтримав наше прохання. Так дітей Кітерри прикріпили до 328 школи )

Кітерра працює вже пів-року. Адаптаційний період був складним: по-перше ніхто ще не брав одразу 30 підлітків з різних шкіл, по-друге, сімейні школи зазвичай починаються з маленьких, 1-4 класу. Але ми вирулили! До того ж всім сподобалось. Бачимо, що діти пощасливішали, бачимо приріст знань, пристойні оцінки. І думаємо: а що далі?

На сьогодні Кітерра відтворила класичну шкільну модель: академічні предмети, обов*язкове відвідування. Але чи дійсно ми готуємо дітей до життя в сучасному світі? Чи просто відпрацьовуємо державне замовлення 100 річної давнини більш людяно?

На теревенях 7 та 8 класи склали список тем, в яких вони б хотіли розібратись. Ось списки:

7 клас

 1. Дитячий бюджет: скільки грошей треба дитині для повноцінного прожиття в місяць?
 2. Де підлітку заробити гроші?
 3. Як підібрати собі професію?
 4. Для чого комп*ютерні ігри?
 5. Як оформити іпотеку?
 6. Про Кітерру?

8 клас

 1. Піар та реклама (МК)
 2. Майстер-класи
 3. Ресторанний бізнес
 4. Морг (біологічний процес вмирання)
 5. Освіта за кордоном: перспективи, гранди і т.д.
 6. Фото, обробка фотографій

То чого має навчати школа?

Запис діалогу батьків Кітерри з Сергієм Ветровим, президентом ТАУ

Аудіо запис