IMG-e31b1478e3ff6b0846b81ed8ff31a9d8-V

Помідорка або як встигати більше

Останнім часом  мені необхідно встигати більше за короткий час. Наприклад, потрібно і домашнє зробити, і на курси малювання сходити і в телефоні посидіти, і часу чомусь меншає. Техніка помодоро, – помідорка, – допомагає мені скомбінувати роботу з відпочинком і не затягувати з завданями.  

Хитрість полягає в тому, щоб розділити роботу на шматочки. Для цього потрібно:

  1. Написати список завдань. Потім так приємно ставити галочку, коли щось виконала )
  2. Працювати 25 хвилин за таймером. Не відволікатися на телефон, чай, youtube! Якщо все ж таки відволіклися, ну раптом у вас там апокаліпсис починається, поставте таймер на паузу.
  3. Зробити 5 хвилин перерви )))
  4. Повторити попередні пункти 4 рази.
  5. Зробити 30 хвилин відпочинку

Скриншот 2018-12-05 16.54.03

Здається, що 5 хвилин перерви замало, Але мій мозок відпочиває і думки прояснюються. Плюсом є галочки після кожного завдання: так я бачу, що зробила за сьогодні і що варто змінити чи залишити так, як  є.

Мінусом є те, що складно концентруватися аж 4 рази по 25 хвилин. Але з часом реально стає легше (в крайньому разі можна побитись головою об стінку;). А ще можна змотивувати себе чимось смачненьким, щоб дотерпіти. Тоді 25 хв роботи пролітають, наче їх й не було).

Скриншот 2018-12-05 16.54.35З власного досвіду можу сказати, що помідорка допомагає, коли дуже не хочеться чогось робити. Тому, гадаю, цей метод підійде для людей, які працюють вдома.

Я навіть встановила таймер Pomodoro timer. І він мені подобався, поки я гарно концентрувалась. Але буває, мені не вистачає сил робити справу 25 хвилин, я вже хочу зупинитися, а таймер тікає і дратує. Зрештою я видалила таймер. Але нещодавно завантажила його на новий телефон.

Взагалі, цю техніку придумав студент університету, але мені вона допомагає робити домашку. Тому і раджу!

 

Написала восьмикласниця Оля Лаврів