manya.fw8 травня мій 10 клас ходив на лабораторну роботу в Інституті біології та медицини імені Шевченка. Запросила до лабораторії наша вчителька біології Катерина Афанасьева. Вона – доцент кафедри генетики.

Для когось лаба це розвага замість звичайного шкільного дня, для когось – профорієнтація у найкращому виші країни.

laba_2Спочатку нам провели екскурсію інститутом – з першого до останнього поверху. Звісно, архітектура – це не зовсім те, що цікавить підлітка, який прийшов на лабу, але не звернути уваги на велич цієї будівлі КНУ ім. Шевченка неможливо. Стіни ніколи не бачили штукатурки. Вони тут із симпатичного мушляка, який студенти та викладачі просто обожнюють за вигляд, але злегка недолюблюють за прохолоду впродовж року. На останньому поверсі мешкають дивовижні вітражі, присвячені різним розділам біології. З портретів на стінах нас прискіпливо розглядали науковнці. А наші провідники розповіли і про кожну кафедру інституту: вірусології, цитології, біології рослин, медицини…їх там багацько.

laba_1Головним нашим заняттям на кафедрі була безпосередньо лабораторна. Справжнісінька! Ми заповнили протокол, виготовили препарати, робили різноманітні маніпуляції над ними, роздивлялися бактерії й епітеліальні клітини через мікроскоп, а потім замальовували побачене. Згідно правил, всі роботи підписав доцент кафедри! ;).

Мені було надзвичайно цікаво. Не кожного дня бачиш, як клітини, взяті з внутрішнього боку твоєї щоки, світяться, мов зоряне небо! Це завдяки флуоресцентним барвникам.

laba_4

Без професійного кураторства ми б і гадки не мали де себе подіти в тій лабораторії. Тому дуже вдячні Катерині та Вікторії Вікторівні, які підготували такий насичений візит і на додачу розповіли про доволі лячні бактерії, що живуть у солоній воді…))

Клас лишився у захваті від практичної цитології. Всі маємо яскраві враження й замальовки коків, ешерихії колі та бацил у зошитах 🙂 Дуже зраділи, коли нам запропонували приїхати ще.

 

 

laba_3

 

 

 

 

 

Написала Марія Федорченко